0
sdílej

AKCE! Audiny pro všechny!

Zdravíme!! Ne všichni porozuměli šarochiádě a byly dotazy, co myslíme tím zobecněním.

Tak třeba tohle

Minulý týden jsme byli za naší starou milou příbuznou v nejmenované okresní nemocnici Libereckého kraje. Ležela na LDN. Sestry vyčerpané, doktoři vyhořelí, pacienti bez informací, zvonky odpojené.  Depresivní situace, která desítky let neindikuje žádné zlepšení, naopak. Nedůstojno, truchlivo. 

Chtěli jsme být pozitivní, byť trochu za každou cenu: “ta naše milá příbuzná se tady tak zlepšila, Vy se o ni tak hezky staráte”,  radovali jsme se před sestrami jako že to co dělají, má smysl i na tomto oddělení.

Ta jedna, co je tam věcně, svaly jak kulturistka ze zvedání dědečků a babiček z mís, po nás suše hodila zkušeným okem, které mnoho vidělo z pod vozíku, kde dávkovala lékovky, nás otipovala jako vrchní z Obsluhoval jsem anglického krále:  “Super. Tak zítra přinesete vlhčené ubrousky, pěnu na myti a šampon.

To bylo všechno. Audience skončila.  S radostí jsme ji ujistili, že dostanou všechno a všechno třikrát. A přemýšleli jsme, co bychom přinesli i jí. Už ji tady vídáme třetí den. Od rána od sedmi do večera. “Jak to, že nemáte volno”? Ptali jsme se jí ráno. “Zaskakuju. To je tady pořád.“ Ach jo. 

Druhý den ráno Úřad zastupování státu ve věcech majetkových zveřejnil čerstvou nabídku. Aaaa panečku, který pak ouřádek prodává takový éro?

Audi, ale fakt bourák, A8 v prodloužené verzi. Plná výbava. Fííí jo, 347 kobyl věčně lačných po Naturalu 98. Kolik to má nalítáno? Skoro půl miliónu. Pěkná ojetina! Původní cena? Víc jak dva milióny. Slušný brko. Kdo byl ten šťastný majitel? No to je snad sranda, ne? Ústavní soud! No to si soudci teda pojezdili. I prezident má teď Škodovku za 1,3 milionu.

A kdy si jí Ústavní soud koupil? Na Vánoce 2007, chvíli před tím než jsme si všichni utahovali opasky. Vzpomínám, jak si tehdy soudci prosadili nejen navýšení platů, ale navýšení i zpětně. Za tu krizi.

Tak teď už chápu, na co to potřebovali. I to, proč nemají v okresních nemocnicích plíny pro naše rodiče.

Tak takhle jsme to mysleli s tou šarochiádou. A klecí plnou krys.

Trocha čísel

Počet najetých kilometrů475.000 km
Průměrná kombinovaná spotřeba10,9 l / 100 km
Orientační celková spotřeba 51.775 l
Orientační cena za litr Naturalu 98 (2007-2019)33,- Kč / l
Orientační náklady na palivo1.708.575,- Kč

Současný vlastník dále upozorňuje: „Kromě drobných oděrek na karoserii má vozidlo opotřebované tlumiče, které je třeba vyměnit. Cena originálního tlumiče je 80.000,-Kč.

Tragikomická je též cesta tohoto nenasytného žrouta peněz. Od loutkoherců z Ústavního soudu putoval do Muzea loutkařských kultur v Chrudimi.

Může se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS