1
sdílej

Aleš Vébr

Jmenuji se Aleš Vébr. Jsem dítě skvělých rodičů; ale říká se naší generaci „Husákovy děti“. Nar. 1970.

Pocházím z Podještědí. Krásná obec Světlá pod Ještědem.

Psát a počítat mě naučili v základní škole ve Vratislavicích nad Nisou, na gymnázium jsem jezdil do Liberce. Chtěl jsem se pak věnovat ústavnímu právu, tak jsem se probojoval na konci minulého režimu na Právnickou fakultu UK v Praze.

Tu jsem nedodělal. Protože jsem prý „rebel“. Snad proto jsem se účastnil revolučního dění. Ale ne s klíči v ruce na náměstích. Byl jsem jedním z těch několika, kteří vůbec připravovali kultovní studentský průvod. Ten, který začal na Albertově a skončil masakrem na Národní třídě…

V porevoluční euforii jsem se vrhl do světa žurnalistiky. Ve Svobodném slovu, Právu…

Rodině v restituci vrátili ukradené hospodářství. Zruinované. Jezdil jsem každý víkend, o prázdninách či dovolené pomáhat ho obnovit. Chovali jsme dobytek – těžká, ale krásná práce.

Na konci milenia jsem přišel s projektem vybudování pravního golfového hřiště na Liberecku. Vlastníma rukama jsme ho s rodinou vybudovali. Byl jsem tedy „prezidentem golfového klubu“.

V pracovním nadšení jsme opomněli, že v postkomoušském světě se vytvořily různé mafie. Nás si vyhlédla ta tzv. konkursní. Gigantickým (a kdysi hodně medializovaným) podvodem jsme o majetek přišli znovu. Kauza Golf Ještěd. Trvá 18 let a není vyřešena…

A tak jsem dělal vše možné; jsem vychován k vztahu k práci. Jako pasáček krav, lešenář, pokrývač, lesní či stavební dělník…

Do toho jsem jako „agentpomáhal investigativnímu týmu novináře Janka Kroupy odhalovat nepravosti našeho světa. Pořady Na vlastní oči, Natvrdo na TV Nova.

Mám těžce postiženého bratra, který utrpěl nezaviněnou autonehodu. Zajímá mě tedy i problematika hendikepovaných.

Jsem pyšným otcem malého, krásného synka. Ten má skvělou maminku – mou bývalou manželku. Druhou nevěstu mi zabili…

Nosím výrazný punkový sestřih.

Léta jsem se věnoval bubnování, doslova žiji hudbou. Motorkář. Vedle toho miluji hokejovou NHL a cyklistickou Tour de France.

V Podještědí se dlouhodobě věnuji kulturním aktivitám. Moderováním a spolupořádáním různorodých akcí – počínaje třeba čarodějnickými průvody, městskými oslavami, výročími folklorního souboru a konče rockovými festivaly.

V součastnosti tahám bedny jako prodavač zeleniny v obchodním řetězci…

Mým životním posláním je boj za spravedlnost. Za vlastní, rodiny, přátel, známých … a časem kohokoli slušného, kdo se na mě obrátil. Snad proto, že mým zásadním hudebním dílem je Metallica – And Justice for all…

www.bontonland.cz

Může se ti také líbit...

Jedna odpověď

  1. Lubomír Mlčák napsal:

    Pane Veber, naše rodina žije v Teplicích, podnikat jsme začali s 20.tis.Kč. Postupně jsme se stali jednou z nejvýznamějších firem v ČR, uzavřeli jsme obchod století /Prodej a servis nových vozů Ford/. Dopadli jsme úplně stejně u soudu v UL. Generální dovozce jenž nám dlužií desítky milionů – aby nám nemusel dlužné finance vracet a vyhnul se vzájemnému finančnímu vypořádání/ po výpovědi dealerských smluv/ podal na moji firmu Insolvenční návrh a po zcela zjevném zmanipulování jednání : My se tady budeme bavit pouze o vašich dluhách, soud vaše pohledávky nezajímají pane Mlčáku ! jsme přišli o všechno. Prosím o návštěvu u vás, pomoc , kam se obrátit. Je to případ s tím vaším „jak přes kopírák“! Prosím ozvěte se mi. Předem děkuji za jakoukoli radu, pomoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS