Já jsem Josef Pulíček

Spolupráce Ministerstva zemědělství a Ministerstva pro místní rozvoj je pro venkov esenciální a případů jejich společného postupu je mnoho, stejně jako důsledků jejich selhání. Zde je jeden z těch, který přinesl zcela konkrétní plody.

Richard Hübel je starosta obce Pěnčín. Není to farmář, ale s místním farmářem panem Pulíčkem chtěl spolupracovat. Respektive oslovili jej z Ministerstva pro místní rozvoj, že „Evropa“ podporuje projekty, v kterých spolu na venkově spolupracují podnikatel, zemědělec, obec a školy. Přikývl na jejich nabídku.

Opravdu, tak jak mu to holandská agentura na místním úřadě prezentovala, vypadalo to, že se na Pěnčín po čtyřiceti letech usmálo štěstí. Dnes
starostovi hrozí 12 let vězení. Za paragraf, u kterého neexistuje podmínečný trest. Jeho škody jsou menší, ale výsledek stejný. Stop dalším podnikatelským aktivitám.

Více o úřednickém martýriu je uvedeno v kapitole – Pěnčínský náhrdelník

Svět není jen o záporných životních situací. Přinese i milé situace. To když si na farmě táta kačer s mámou kachnou spletli roční dobu, ale jejich omyl je krásný.

Příroda je krásná a musíme ji chránit.

RSS