sdílej

Kapitola 6: Krok za krokem

Ukážeme si, jak daleko a jak blízko bylo od špíny předcovidové žurnalistiky k otevřené agresi  žurnalistiky covidové. 

Čeští tzv kvalitní žurnalisté kteří jsou na informačním trhu nejvíce slyšet, se už dlouho dobu neštítí vůbec ničeho. Už dávno před covidem byli tak odlidštělí, zlí a amorální, že zneužívali nemoci člověka, dokonce i lidského umírání. Zdravotní indispozice pro ně byla “informace” a nebo zpráva manipulující s touto rozladou.  Covid byl pro ně už jen dlouho rozehrávaným míčkem, který sklouzl do jamky současných záběrů chroptících, umírajících či mrtvol z nemocnic.

 

 Krůček zvaný krok: Mladý Babiš a toto jsou ty “univerzity”

Každý, kdo si otevře první stránku v učebnici psychiatrie v kapitole “hraniční porucha” najde mezi mnoha dalšími, u Babiše juniora na první pohled zřetelené symptomy schyzofrenie – vytlačované a koulící se oči. Vedle jeho rovněž symptomatické neschopnosti formulovat psaný projev. (A tím nemyslíme jeho Twitter, myslíme Blesk z roku 2019). 

A naše otázka v roce 2019 zněla: Copak to ta Sabina Slonková ze Seznamu v jeho psaném textu neviděla? Neviděla jeho oči ve dveřích jejich bytu? Nebo nechtěla vidět? Nebo je tak hloupá? Tak fanatická? Tak vyděšená? Nemocná? Co si chtěla dokazovat? A co chtěla dokazovat nám? Jako že účel světí prostředky? Čeho dosáhla? Že bude Babiš prezidentem? Protože “lid” si to chce vyřídit s ní? Nebo s Kalouskem? Za ty fotky juniora s pivem? Copak nevíme, že alkohol a prášky na hlavu jsou tabu? 

A co ten Šafr, šéfredaktor Forum24, s tím svým pábením? To neviděl juniorův psaný projev? Člověk, který se slovem i písmem pracuje jako s pracovním nástrojem? Co to bylo za nabídku? Jakou cenu má pro takovéhoto “dělníka pera” slovo přátelství? Jednoho kompro článku na otce, který živí nemocného syna? 

A co ten umírající prezident a ta “ušlechtilá sofistikovaná česká žurnalistika?”

A co ten chudák Ovčáček? Kdo ho vyfotil ožralého v sanitce? Kdo tu fotku prodal? Nějaký ten slušný zdravotník, kterého nesmíme jmenovat, abychom se  nedostali do “rozporu s právem?” 

A kdo ji koupil? A kdo ji otiskl? 

Stejná parta, která vyfotila sedmdesátiletou Bohdalovou na balkoně na dovolené v Řecku nahou? A když volala Šmuclerové “Líbo, je mi sedmdesát, prosím ztopte tu fotku,” tak druhý den byla na titulce? A tihle lidé nám budou číst levity? A kázat nám o vzdělání a kultuře?

Jak jen jsme nenáviděli tu komunistickou dekulturizaci, ty rusácké častučky s šampaňským v půlitrech od piva a kaviárem rozdbrobeným mezi zbytky vodky. A už to tady máme zase.

Dlouho před covidem jsme neměli slušnou žurnalistiku. A  kam to dopracovala v letech 2020/21 je zrada novinařiny v jejím samotném jádru. Kdo a jakým právem nám  vůbec má odvahu takovou špínu ukazovat? Intoxikovat s ní veřejný prostor? Do jakého odporného sociálního prostředí jsme se dostali, že máme jako normu přijmout kopání do ležících?  Zneužívání nemocných? 

Kdo jej vytváří? 

Kdo hraje s těmi falešnými kartami covid mrtvých, kteří umřeli na něco úplně jiného a měli to být právě novináři, kteří už nejpozději v dubnu 2020 měli volat po jejich pitvách? 

Měli chodit po covid testech a nosit výsledky pokaždé jiné? 

Měli to být novináři kteří první přišli s fakty, že čísla covidových mrtvých jsou nadnesena minimálně dvojnásobně. Zatímco adverse po vakcinaci je podhodnocena stonásobně. 

Místo toho hrají svou dávno před covidem rozehranou falešnou hru a snaží se chytit dějiny uprostřed jejich běhu a počátek historie žurnalistiky začít počítat od března 2020. 

A tito autoři s EQ vanoucí trávy si osobují právo nazývat slušné a poctivé lidi dezinformátory? 

Ruskými agenty? 

Kdo se staví do pozice, z které se nás snaží pronásledovat, dehonestovat, denunciovat, šikanovat, cenzurovat, likvidovat a  kriminalizovat? To se nedá nic dělat, jménům  se nevyhneme. Začneme u údajně svých. 

Začneme u toho, že v médiích hlavního proudu nemáme jméno. Jako za všech totalit nemáme insignie. Nemáme tituly. Nemáme práci, kterou máme za sebou. Nemáme svou komunitu, v které žijeme. Jsme “židé”, jsme “zaprodanci.”

Co to je antivaxer? 

To je to, že když se necháme očkovat, že budeme mít výhody? Klid? 

Budeme smět do práce? Budeme chránit obecné zdraví? Platit daně a číst denní tisk?

Co to je za donebevolající lež?

Když se necháme očkovat tak přestanou stát byty 8 milionů? 

Když se necháme očkovat tak přestaneme čekat na stavební povolení 7 let? 

Když se necháme očkovat tak přestane slídění typu EET a stovek dalších? 

Když se nechám očkovat tak skončí korupce? Nebo dotace jen těm kteří je nepotřebují ale zato zničí náš trh?

Když se necháme očkovat tak nebudeme muset nastoupit do bullshit jobs v korporátech? 

Když se necháme očkovat tak policie nebude sledovat náš pohyb a parkování našich aut? 

Když se necháme očkovat tak nebudeme muset tomuto systému odvádět 60% svého času a práce? 

Když se necháme očkovat tak nebudou naše děti ve školách učit z osnov Marie Terezie? 

Když se necháme očkovat tak nás zdravotnictví pustí ze svých databází? 

Když se necháme očkovat tak nebudeme bezmocně sledovat rozvírající se nůžky mezi hodinovým platem těch, kteří nedoručí žádný prodejný a směnitelný produkt a těch, kteří se na jejich plat skládají z dnes polovičních či třetinových odměn za dehumanizovanou tzv.práci, z které tento systém žije? 

Když uvěříme, že  systém který nám desítky let lže, desítky let nás okrádá, náhle začne mluvit pravdu, ačkoli my vidíme od počátku čistou a prokazatelnou lež a podvod? 

Tak pak jako budeme smět žít? 

Tak to jsou ti antivaxeři? 

A tohle nám bude těch pár desítek šéfredaktorů, které si vyjmenujeme vzápětí, a těch pár stovek jejich úředníků, kteří si chodí do práce pro peníze za lhaní a propagandu vnucovat? Budou nám dokonce vyhrožovat? 

Budou nás soudit? 

Či navádět k našemu pronásledování? 

To mají docela odvahu. 

Nebo spíše: to toho o sobě a o své budoucnosti opravdu málo vědí. 

Může se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS