0
sdílej

Když jedna a jedna nejsou dvě

Jeden z internetových vtipů s ambicí hlášky letošního roku zní, že náš problém leží v tom, že 4 ze 3 lidí nerozumí základní matematice.

Jakkoli odkazuje k absurditě modelových situací pandemie z laboratoří vědců a mozků superpočítačů, bohužel tento předpoklad můžeme vztáhnout prakticky na všechny situace našeho života. Počínajíc tím, že nám ve škole neřeknou pravdu o tom, co nás v životě čeká ve skutečnosti a končí tím, že chodit po ulici je nelegální, protože by se mohlo proti tomuto životu demonstrovat.

Fakt, že tato vnucená “pravda” se čím dál více odhaluje jako cáry prošlapaných plesnivých koberců, pod kterými ční rezavé hřebíky a zlámané kosti našich předků, nelze skrývat.

Vezměte si jenom prostou situaci, kdy během lockdownu sedíme doma, smíme do práce a z práce a pro základní suroviny nutné k přezití, a systém byl ještě tak laskav, že nás zbavil tápání výběru.

Jak to funguje

Bez 30 % infuzních peněz “odnikud” nelze podnikat. V tomto jidášově groši je zaklíčován jakýsi základní šém poslušnosti šelmě. Chceš přežít, tady máš řetěz a tady máš prsten k políbení. Někdo dodává do Číny, někdo z Číny dováží. Někdo vyváží zbraně do států, kde mizí lidi beze stopy nebo se popravuje bez soudu. Někdo dostane úlevu na dani, někdo dostane od kámošů z obce príma pozemek nebo krámek na náměstí, někomu jinému jej vezmou. Někdo dostane razítko, které konkurence nedostala. Někomu půjčí kámoši ze státní správy na soud, který osvobozuje i ty, co se přiznali k trestnému činu. Někdo dostane státní zakázku, někdo si regulacemi nechá upravit marži.

Ten zbytek musí vygenerovat o 30 % více energie, aby svými energetickými rezervami saturoval ten podvodem cinknutý “volný trh”. To byli kavárníci, kteří, aby udrželi komunitní život a večery s hudbou nebo politickými diskuzemi, museli na nájem vydělávat tím, že chodili do práce.

To byli zpracovatelé faremních potravin, kteří chodili dojit do bývalého JZD – dnes “zemědělského podniku” a pak po večerech psali hlášení hygieně, jak vyrobili půl kila kozího sýra. To byly desítky tisíc majitelů penzionů, kteří si roky odříkali nebo se zadlužili, aby zvelebili chalupy pro hosty. To byly ty stovky tisíc živnostníků a rodinných firem, které se tak těžce sbíraly po poslední krizi.

A ti se teď nestačí dopočítat.

Prostě volný, liberální a právní trh jako místo, kde jsou startovní podmínky rovné pro všechny, kde lze uplatnit kreativitu, potenciál… existuje jenom v učebních osnovách a programech EU.

Fakticky se jedná o jeden z největších podvodů, kterých se stát na školní generaci dopouští – a jak vidíme dopouští se jich naši učitelé rádi a ochotně. Protože jich – jako dalšího skoro milionu poslušných zaměstnanců, se lži politiků a zaměstnanců státní správy netýkají. Oni se tomuto podvodu vyhnuli tím, že sedí v jeho centru.

Když přišlo 13 miliard korun na ministerstvo školství s tím, že učitelé budou vyučovat “rozvoj kreativity a samostatnosti pro soukromé podnikání”, tak to skončilo tím, že čeští kantoři “vyplnili dotazník”, že nevědí jak, že nemají osnovy a že na to “nemají peníze,” a tak se ty peníze klasicky počesku rozkradly na “čtení literatury” a “kroužky vaření.”

Jakákoli proklamace o podpoře místního rodinného a soukromého podnikání v této zemi byla odjakživa fake. Který má dvojí spin. Jednak ten základní fakt, že mladý Čech se nedostane jinam, než do sbíhavé centrifuzní tuposti trhu práce operovaného několika personálními agenturami a druhý, že tu lež o rovných příležitostech musíme deklarovat jako pravdu, i když je to fake – který teď ještě pro jistotu jistíme lockdownem.

Tak se podíváme na ta čísla

Koeficient R

www.idnes.cz

Stovky dní se strávilo diskusemi o magickém koeficintu R, který, když údajně klesne pod 0,8, tak se těm malým národním a regionálním firmám sundá noha z kyslíku a začne se rozvolňovat. Koeficient 0,8 je zde – a prý nic. Prý je to iluzorní číslo. Takže těm českým podnikatelům definitivně zláme vaz prosinec.

Obchodní řetězce

Tady máme dalších pár čísel pro počtáře: tohle jsou ty obchody, kterým vláda na stříbrném podnose, k těm předchozím cinknutým 30% státních pobídek a stavebních povoleních na výstavbu řetězců na zelených loukách a polích, nyní přinesla tržby celého českého soukromého trhu. Jak tržby malých obchodníků, tak výrobců, producentů a dodavatelů.

Až nebude příští rok na výplaty a na důchody, tak se podívejte, kolik ti protěžovaní zahraniční obři odvádějí daní z příjmu do státního rozpočtu. Ti největší nic. Jako potvrzení poslouží i výsledky Průmyslové zóny Jih v Liberci.

A tady pak máme další pokračování téže jednoduché rovnice:

Cesta ke stavebnímu povolení

Takto to vypadá, když si v těsném sousedství obřích hypermarketů chce svou živnost otevřít Čech. Stavební řízení ještě ani nezačalo, ale již teď příprava trvá pět let, její cena přesahuje cenu rodinného domu, a na ní se živí celá česká úřednická mašinerie, která nemá ve světě obdoby.

Začíná místními úřady, které upravují vládní, rozvojové a dotační programy místními vyhláškami, pokračuje přes jejich kolegy na krajích, které nakonec kryjí ministerstva a ministerstva kryjí desítky milionové smlouvy s právními agenturami. Pokud tedy jako český soukromník chcete dokázat, že úředníci překračují své pravomoci, tak na to potřebujete stovky tisíc, až miliony.

Teď se podívejte, kde je vezmete – přesněji jaká je přístupnost k právu k této zemi. Víme, že hejtmana Půtu stál proces před soudem, který vyvinil i obžalované, kteří se sami přiznali k trestnému činu, zhruba 3 miliony korun. Část mu půjčili “kamarádi z obcí.” S tím , ze jim to pak bude vracet ze svého platu.

Místní samospráva

Tak se na ty průměrné platy podívejme, kolik nás stojí místní samospráva v roce 2020.

Víme o nich, že za rok 2020 není krytá adekvátními daňovými odvody. A také víme, že každé to číslo, každý jeden plat, si vynásobíme třemi, protože každý z těch úředníků si platí a fakturuje kamarády ze soukromého sektoru, za které pak skryje stížnosti na zneužití svých pravomocí.

Mzdy v nadnárodních korporacích

A tady je pak další číslo do stejné české rovnice: kolik asi tak ty nastokrát státem protěžované řetězce a logistické či distribuční haly vygenerují tržní – kupní síly.

Zde je plat dívky z Kadaně, kterou každé ráno v půl páté sváží autobus do Amazonu v Praze. Má hodně přesčasů, jak vidíte, dře tam ty tuny balíků i o svátcích, o víkendech, noční…nasazení o kterém se úředníkům ani nesní – obzvláště letos, kdy jedou home office za 100%.  Dívka má výjimečný plat, ze kterého ji stát nechá… 26 tisíc korun. To je nejméně o 8 tisíc více, než mají její kolegyně v těch hypermarketech.

Ovšem když z nich poplatí v Kadani, kde chcípnul pes, byteček a všechny poplatky a hypotéku, zbyde jí 3000,- korun českých na měsíc na „jídlo„. Má silnou nadváhu, protože se stravuje tím odpadem z těch hypermarketů a cítí neustálou frustraci, kterou zajídá.

V tomto režimu bude žít desítky let s tím, že se jí snad jednou podaří do toho Kadaňského chomoutu stáhnout ještě nějakého partnera a v té dvougarzonce splodit dalšího otroka. To ovšem neví, že Amazon nemá práci ani nyní, když je peak a vydělává své miliardy na tom, že upravuje marže čínského zboží, které mu vyrábí na zakázku. A že dívka – jak to v těchto nadnárodních řetězcích bývá, a kde je člověk jen jedním číslem z tisíců, v lednu může vystoupit z autobusu a na help desku jí suše oznámí, že zítra už netančí.

A tady pak máme kvalitu zboží za takto státem režírovanou kupní sílu sto korun na rodinu na den.

Výsledovka

A tady máme výsledek této jednoduché rovnice. A to jsme nezapočítali podvody se zemědělstvím, které neprodukuje nic zdravého, miliardové podvody s kůrovcem a se suchem, s exhalacemi, zničený vzduch, vodu a zemědělskou půdu, tedy rovněž zásadní determinanty “zdraví a síly národa.”

Toto je naše výsledovka. Je to dnes již dlouhodobě a tedy obecně známé srovnání s ostatními státy Unie – jak v počtu nakažených, tak v počtu mrtvých. Je to prvenství, které držíme již dvanáctý týden v řadě a budeme jej držet tak dlouho, dokud se nenaučíme počítat alespoň do deseti.

Tento příspěvek je věnován všem, kteří vzdali boj s nevypočitatelným nepřítelem, skrytým za palisádou statisícových faktur za právníky a bezpečnostní agentury.

Jak citoval MUDr. Šmucler na svém FB účtu, kde neúnavně dokazuje, že opatření jsou neúčinná a že ke zploštění covid křivek (ne) dochází nezávisle na nich: “až z těch současných 800 lidí v exekuci bude 2,5 milionu, tak to bouchne. Tak jenom že se to velice jednoduše dalo spočítat včas.

Úvodní foto – zdroj P3; byznys.ihned.cz

Může se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS