0
sdílej

Úřední činností je i lhaní a zapírání

Dne 28.12.2017 podal můj právní zástupce JUDr. Luděk Trykar, LL.M, PhD. (dále jen „advokát“) odvolání proti rozhodnutí Krajského úřadu Libereckého kraje, které bylo ve dnech 11.1.2018, 22.1.2018 a 12.2.2018 doplňováno.

Na základě dohody vznesl dne 30.1.2018 advokát e-mailem dotaz na odborného pracovníka KÚ LK Mgr. Radomíra Studeného, mimo jiné zda do správního spisu přibyly nějaké nové dokumenty – např. vyjádření Statutárního města Liberec nebo vyjádření KÚ LK k mému odvolání.

Na tento zcela jednoduchý dotaz přišla o dva dny později odpověď, že „spis OŽPZ 1331 byl doplňován pouze o listiny informující Statutární město Liberec o podaných odvoláních s výzvou k případnému vyjádření účastníka řízení k jejich znění.“ Pro jistotu Mgr. Studený zaslal kopii sdělení ochránkyni veřejné zeleně a neschváleného návrhu Územního plánu Liberce, vedoucí oddělení Ing. Vlčkové (www.uradujem.cz/stanovisko.pdf). Nad možnou účelovostí této odpovědi jsme ani nepřemýšleli a brali ji jako pravdivou.

Dne 12.2.2018 vznesl advokát e-mailem znovu dotaz na odborníka Mgr. Radomíra Studeného kvůli obsahu spisové dokumentace, konkrétně se dotazuje na vyjádření Statutárního města Liberec nebo KÚ LK k našemu odvolání a PROSÍ o jejich případné zaslání.

Neuplynuly ani dvě minuty a Mgr. Radomír Studený sděluje „že nic neobdrželi“. Vyřízeno.

Jak to je s důvěrou v úředníky?

Vzhledem k nízké důvěře ve správní orgány a osoby zasahující do této „zvláštní“ kauzy mající chránit přírodu v neexistujícím biotopu kvůli vidině městského parku, zneužívající „odbornou“ Agenturu ochrany přírody a krajiny,odbory Krajského úřadu Libereckého kraje a dalších propojených státních orgánůcílené likvidaci důvěry v právní prostředí, rozhodl jsem se o tři hodiny později, že půjdu obsah spisu sám zkontrolovat na liberecké pracoviště Ministerstva životního prostředí. K mému překvapení jsem ve spisu našel „utajovaný“ dokument, který vznikl již 29.1.2018, tj. před   vznesením obou dotazů od advokáta na Mgr. Radomíra Studeného. Tento pětistránkový dokument vypracovaný úředníkem KÚ LK Mgr. Radomírem Studeným obsahuje vyjádření k odůvodnění mého odvolání. Otázkou je, proč tento odborný referent ani jednou na otázku advokáta neodpověděl pravdivě a jaký je jeho morální kredit?

Pokud má ještě někdo iluze, že zde jde skutečně o ochranu přírody a krajiny uprostřed „betonové džungle“, nechť mě prosím kontaktuje a rád se s ním k této kauze sejdu. Kontakty jsou uvedeny v záhlaví dokumentu.

Věřme, že kdysi používané přísloví „lež má krátké nohy“ doběhne i studené úředníky ze znárodňovacího procesu novodobé historie.

Může se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS