0
sdílej

Vítejte

Dobrý den,

právě jste otevřeli stránky projektu, který vás nemusí potěšit, pobavit ani informovat. Nic vám ani neslíbí, neprodá, ničím vám nebude vyhrožovat.

Dostali jste se do společnosti, kterou byste ani nutně nevyhledávali. 

Tak, jako nikdo nevyhledává ztrátu majetku, zklamání, ztracené naděje, probdělé noci, utrpení, bolest, nemoc nebo smrt. 

Přesto byste měli vědět, že jste na stránkách unikátního projektu, na kterém pracovaly desítky lidí – profesionálů ve svých oborech. A strávily na něm stovky hodin své práce. Zdarma. 

Vstoupili jste do informačního prostoru, do kterého je vstup zakázán.

Proto právě tento projekt, v této zemi, a v této době považují za zásadní a důležitý.

Z jednoduchých důvodů

Novinář nemůže říci pravdu o této zemi ani nastartovat nápravu, protože je jenom samozvaným publikem kritických situací, které se jej osobně netýkají. Protože novinář pracuje za mzdu. A pravda na prodej není. Pravda je velmi nedostupný a drahý produkt.

Řešení krizových situací lidského života nezvládne ani manažer ministerstva, poslanec nebo senátor, protože ti do své pozice vystoupali po schodech, na kterých postupně odkládali své lidství, empatii, soucit, smysl pro rovnost a rovné sdílení informací.

Je marné se o pomoc obracet na politiky, protože na jejich webových stránkách v první řadě chybí data, čím ve svém životě skutečně procházejí občané naší země. Naši rodiče, naše děti, sousedé, přátelé, Češi. 

Pomoc nenajdeme ani na policii, protože Policie České republiky je součástí tohoto problému. 

Úředník, žalobce, soudce nebo hejtman pomoci nemohou, protože úředník svolně a dobrovolně rezignoval na zdravý rozum a obecnou morálku. Podepsal pracovní smlouvu se “státem”, který jej zaměstnal a platí jej kvůli úplně jinému důvodu, než nám obě strany tvrdí. 

Budeme si z desítek úhlů pohledu, na stovkách dokumentů a příběhů povídat o tom, jakou skutečnou podobu má lidský život v prvních dekádách 21. století v této zemi. Jakou podobu má zrození a jakou podobu má smrt.

Budeme si povídat o různých formách a podobách lži, krutosti, lhostejnosti, lajdáctví, selhání, podvodu a defraudaci. O špinavém obchodu s lidským životem a ještě špinavějším obchodem s lidskou smrtí. 

Vítejte, přátelé, na stránkách skutečného, nepodmíněného přátelství, na stránkách radosti, svobody, píle a vytrvalosti, které dokáží prorůst jako výhonek naděje betonem cynismu a vypočítavé asertivity marketingových mágů, kteří tvoří odlidštělé, studené a vykalkulované informační pole. 

Překročte hranice zákazu vstupu na vlastní území a projděte se s námi skutečnými, poctivými informacemi o této zemi.

Odžitými. Odpracovanými a tvrdě zaplacenými.  

Příběhy krytými zlatem vlastního poznání a zkušeností.

Vítejte na stránkách našeho vlastního společného příběhu. 

Může se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS