0
sdílej

„Jsem naštvanej na úředníky…“

Andrej Babiš – „Jsem naštvanej na úředníky, kteří jsou pod státní službou, díky tomu si můžou dělat, co chtějí, páchat škody, aniž by za to nesli následky… Není přece možné, aby ministři a premiér nesli politickou odpovědnost, ale neměli právo dělat manažerská rozhodnutí, zatímco se jim úředníci vysmívají. Proto přijdu s návrhem novely zákona o státní službě, abychom měli možnost se zbavit úředníků, kteří pochybí a můžou způsobit daňovým poplatníkům ztráty.“

O tom mi povídejte, že je třeba změnit úřednický zákon. Včera jsem potkal v Tesco babičku, která stála před Babišovým regálem s pečivem. V prázdném košíku měla bábovku a v ruce držela závin. Za 29 korun.

“Co hledáte?” Ptala se mě. Zjevně potřebovala víc času.

“Nic, koukám tady na ten povidlový řez.”

“Ten je dobrý, ale stojí 49 korun, to je pro mě moc drahé, já mám 6000,- Kč důchodu.”

“A jak na to došlo, babi, vždyť teď zvyšovali?”

“To víte, mám 4 děti, byla jiná doba…”

“Tak to je zázrak, že s tím vyjdete. Vezměte si ten závin, v tom je alespoň trochu jablek. Ta mouka… víte, to není moc pro lidi, zvláště ta naše, zvláště pro vás a zvláště teď, když jsou všude chřipky, zažene to hlad, vytvoří hmotu v žaludku, zalepí to střeva, to jo, ale to je ten problém. Proto je nejprodávanější položkou u nás rohlík, a to je špatně. Víte babi, tady u nás, tady je všechno špatně.”

“Já vím, paní listonoška mi vždycky když přinese důchod říká, že jsem moc šikovná, že vyjdu…”

“Babi vy nejste šikovná, vy jste čarodějka. A hanba všem těm úředníkům libereckého kraje a města, kteří Vám užírají důchod, že teď máte na celý den jednu babišovu bábovku nebo koláč. Víte proč to je? Protože si hrajou na šlechtu. Protože práci, za kterou je platíme, zadávají svým kamarádům, aby nenesli za to, za co je platíme, odpovědnost. Aby nebyl vidět rozdíl mezi tím, co je ve volebních programech a na webovkách úřadů, co je v registrech, co je na seminářích, co je v novinách a co je realita. A abychom z nich měli strach a abychom tu lež státu neměli sílu a moc změnit. Vyhrožují nám. Vás okradli o důchod, nás a moji rodinu už okradli o miliony. Dnes už mají úředníci 6x více peněz, 6x více jídla, 6x více tepla, než Vy. Ale když vezmete ty peníze, za které jejich práci dělá někdo jiný, kamarád, který je podrží u koryta, tak je to i 20ti násobek, to je spočítané. Dnes český úředník prodraží každé razítko 1000x a vícekrát, čas jim teče mezi prsty a s nimi peníze pro naše děti a pro Vás – pro naše rodiče.
Teď chtěli zrovna vyhodit oknem 400 milionů, Babiš nadává jako špaček. Přitom Vy jste babi pro tenhle stát stokrát důležitější než ta „havěť“, od hejtmana přes primátora a všechny ty politiky a papaláše v úřadech. Vy jste jejich skutečným výsledkem, Vy jste jejich zrcadlem. A všichni ti bezdomovci, co tady posedávají na chodbách, aby se ohřáli, a kteří nemají ani na tu vaši bábovku, to je jejich vizitka.”

“Máte pravdu, dneska mrzne, tak se sem chodí schovat.”

“No to mi ani neříkejte, ani se babi neptám, jak topíte. Pojdťe, můžu Vás pozvat do „Mekáče“ na snídani? Tady ve Fórum měla být zdravá výživa, ale kdo by měl v Liberci na slušné jídlo, s těmi daněmi, s těmi důchody a s těmi úředníky…”

“Tak to budete hodný, já si ten závin tedy nechám k večeři.”

“Budete mi vyprávět o těch Vašich čtyřech dětech, a já vezmu ty fotky tady z Fora a pošleme to Babišovi, ať má důvod si na ten úřední zákon posvítit. Jinak vás tady normálně vyhladoví – je to zvěř.”

Může se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS