sdílej

Seminář o brownfieldech…

A my se podíváme teď na jeden takový seminář.

Seminář – Brownfields a greenfields Libereckého kraje

V úterý 12.11.2019 jsme byli na semináři Brownfields a greenfields Libereckého kraje ve Vratislavickém Kulturním centru 101010, který pořádala Agentura regionálního rozvoje, Liberecký kraj a státní agentura CzechInvest s krásným mottem – „Spojujeme a podporujeme“

Údajném, protože ty úřednické powerpointy jsou tak na žalobu za urážku na cti a vkusu a na vrácení školného. To si snad z nás dělají legraci.

A jinak? Prý jaké máme skvělé podnikatelské příležitosti v Podještědí, tentokrát ve vládním programu Ministerstva průmyslu a obchodu  – Regenerace brownfieldů. A jak to stát skvěle zmanažeroval, jak to monitoruje, sdílí a jak nám červený koberec k podnikání roluje až domů.

To jo. Roll-onem na displayích notebooků našich úředníků.

My máme v Podještědí dva konkrétní brownfieldy. Zatím se nám polovinu nepodařilo propsat ani do těch naleštěných databází.

O tom, abychom na nich mohli realitzovat program prezentovaný na semináři, nám v jednom případu stojí v cestě starosta Vratislavic n. Nisou a v druhém Krajský úřad Libereckého kraje, který se nám snaží brownfield vyvlastnit.

O tom se ale nehodí mluvit. Rozhodně ne na seminářích na téma – „jak stát podporuje podnikání.“ Semináře jsou takovým portálem času.

V tomto případě přímo do socialismu. Pětiletky a zářné zítřky. Krajské výbory KSČ a soudružky z pouličních výborů a zítra se bude tančit všude. A pod těmi kašírkami údajných podnikatelských příležitostí tečou peníze, čas a nervy a příležitosti.

Bědnému příběhu Brownfieldu ve Vratislavicích se budeme věnovat samostatně, nyní se snažíme – potisící prvé – domluvit se starosty tohoto státu…

Může se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS