0
sdílej

Sdělení návštěvníkům

Vážení návštěvníci projektu Úřadujem. Tento projekt je určen k nahlédnutí všem, ale ne všem je určen k poškozování.

Ačkoli se fenomén internetového vampirismu našeho projektu příliš netýká, protože zde publikujeme jakousi kroniku Libereckého kraje v širších souvislostech tak, aby bylo pro naše potomky možné dohledávat řetězení příčin a následků situací, ve kterých se nacházíme a nacházet budeme, tzn. že naše analytické příspěvky, reportáže a eseje nepodléhají jednovětým výkřikům do tmy typickým pro veřejný prostor sociálních sítí, i tak bychom rádi informovali návštěvníky této stránky, že podobně, jak je tomu v mnoha jiných případech, i my si osvojujeme právo na vlastní prostor a jeho dezinfekci od internetového vampirismu.

Jedná se o typické patologické projevy typu “rituál tazatel” – nátlak jakoby nezodpověditelnými a dotěrnými dotazy, založenými na stokrát vyvrácených špatných předpokladech, tisíckrát omílané báchorky o účinnosti roušek, užitečnosti a relevantnosti testování, opatření, lockdownů, očkování, patetické vydírání naší “přední linií”, klišé o neužitečných podnikatelích jako “zlodějích”…

Stejně jako rezonující projekty, i my jsme si udělali malou statistiku a vyšlo z ní najevo, že se v 90 % případech jedná o výkřiky a hejty z mrtvých účtů nebo z účtů pro veřejnou diskuzi zablokovaných, o nic neříkajících stereotypních spamech – v podstatě profesionální trolling. Pokud jsme pak otevřeli profily těchto těchto slídilů a agresorů, bez urážek, čistě statisticky, ve většine jsme nacházeli nulový nebo minimální ohlas na jejich vlastních profilech, sociální prázdnotu, intelektuální plytkost, emocionální zploštělost a covidový režim, jako dlouholetý životní styl.

Je jisté, že závist, slídění a agresivita jsou jejich charakteristickými rysy a vampirismus pak jejich symptomem. Protože nejsme politici, ani úředníci a ani zaměstnanci placení z veřejných prostředků, a tedy veřejnosti odpovědní, z tohoto důvodu vás žádáme a informujeme:

Nemáte-li tedy v diskuzi říci co pozitivního, přínosného, nového či vtipného, přinést související informace či osobní svědectví, pokud jste přišli prezentovat svůj názor, který je v rozporu s názory autorů projektu Úřadujem a jejich zkušeností, praxí a investigativou, pokud zde chcete citovat z Wikipedie, z médií, z politikcýh zpráv – je to vaše volba, vaše svoboda. Ale uvědomte si, že toto je náš prostor, my za jeho obsah neseme právní a hmotnou odpovědnost. A že si z tohoto důvodu udržujeme své kulturní a sociální prostředí svobodné o parazitování a vampirismu.

Trolling, který je často promyšlenou provokací, metodou, jak zatáhnout „svobodné občany” na hranici záminky, na kterou se může chytit následná represe. “Zákaz všeho” je pak právním rámcem pro fašizující projevy evropských států vůči obyvatelům, o kterých máme nyní k dispozici příliš mnoho ukázek. Jedná se o používání donucovacích prostředků jako je násilí, slzný plyn, obrněné vozy, bití, ponižování a útoky ozbrojených složek proti pokojným a klidným demontracím, ale i bití do obličejů seniorům, kteří na prázdných náměstích nemají masky, sadistické a hromadné útoky proti ležícím ženám… vždy právě pod záminkou jakýchsi pravd – ve skutečnosti manipulací a lží. Které právě začínají ve veřejném prostoru sociálních sítích a ve snaze o goebelskovsko-stalinskou cenzuru kombinovanou s goebelsovskou propagandou. Pokud stojíme na hranici občanské války a začínají prostorem létat kameny a zápalné lahve, pak si uvědomujeme, že jim předcházely zlá slova, provokace, nehorázná drzost a automatické nároky právě na internetu. Je na každém z nás jim učinit přítrž.

Jednoduše: přátelé nepřátelé: my k vám také nechodíme, my vás na vašich účtech ani nepronásledujeme, ani po něm neslídíme, ani u vás nespamujeme – protože o nich, a tedy ani o vás, nic nevíme a vědět nechceme. Nezajímá nás ani vaše patologické předpoklady o zdravých přenašečích, ani přeludy nekonečných matematických modelů a PESů, ani další díly nekonečné soap opery na téma jak “jsme poručili virům.”

Bude tedy napříště vhodné vám směrovat laskavé doporučení, abyste se zachovali podobně. Máte své platformy, na nich si sdílejte, komentujte, diskutujte co chcete. Podobně choďte na testy každý týden nebo raději dvakrát za týden, seďte zavření doma až do álelůja, noste 4 roušky na sobě, dejte si buchnu na nás, ať slouží na zdraví vám, vašim dětem i rodičům, je to vaše volba a je zcela svobodná. Stejně tak svobodná, jako je svobodná naše volba vám říci, že na těchto stránkách nemáte co dělat a diskuzní prostor je pro vaše spamy a trolling uzavřen. Děkujeme a přejeme vám jen to dobré.

Může se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS