0
sdílej

Strom se nedočkal povolení ke kácení. Spadl bez něj.

V průběhu roku 2016 jsem celkem dvakrát oficiálně žádal o povolení kácení několika stromů na pozemcích včetně zcela ztrouchnivělého jeřábu – vždy zamítnuto. Upozorňuji, že tento jeřáb v severozápadní části pozemku byl zcela ztrouchnivělý, měl průměr 70 cm u kmene a výšku 10 m. Třetí pokus o povolení kácení směřoval obvyklou cestou na KÚ LK k Mgr. Studenému. Za několik dní mi bylo Mgr. Studeným sděleno, že Krajský úřad řeší projekt výstavby autobazaru jako celek a nelze z něj vyjímat části dle uvážení.

S touto odpovědí jsem se již musel smířit a tak jsem nechal strom i nadále stát a ohrožovat okolí. Nutno podotknout, že strom stál 2 m od zahrady sousedního rodinného domu a cca. 10 metrů od bazénu. Po zahradě běžně běhalo více dětí, které jistě nejsou zvyklé uhýbat padajícím stromům.

Jen zázrakem uschlý jeřáb nikoho nezranil a v klidu si bez povolení spadnul dne 25.10.2017 na mé mobilní oplocení (neboli mobilní zábrany), čímž mi byla způsobena škoda cca. 6.000,- Kč.

Z důvodu zajištění bezpečnosti na protilehlé autobusové zastávce jsem žádal i o povolení ke kácení tří stromů s velkým výkyvem, ale to bylo též zamítnuto.

Aktualizace 2019

Až v listopadu 2018 se zadařilo a Krajský úřad vydal souhlas s pokácením třech stromů, které byly ve špatném stavu. Dle sdělení KÚ LK nedojde pokácením stromů k narušení biotopu vybájených obojživelníků. Což do té doby dva roky tvrdili.

Může se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS